Když se zahledíte na fotografie nemovitostí na prodej v katalogu realitních kanceláří, objevíte tu jen malý výřez toho, co se prodává, a abyste měli o nemovitosti přesnou představu, o prostorovém uspořádání, velikosti prostor, jejich reálném uspořádání a návaznosti, musíte si objednat fyzickou prohlídku. Ta vás nakonec může zklamat, protože fotografie natolik zkreslily a zdeformovaly skutečný obraz, takže máte pocit, že je to tam příliš malé, že jsou místnosti nešikovně uspořádané, že tam není žádný výhled do okolí, že jsou některé prostory temné a nedostatečně prosvětlené, že je sousední dům na ten prodávaný vysloveně nalepený, a mohli bychom ve výčtu nepříjemností pokračovat dál a dál.

dům na prodej

Těmto nepříjemnostem se ovšem dá snadno vyhnout, což potěší prodávajícího i kupujícího, tedy kupříkladu realitního makléře a vážného zájemce, co zvedl telefon jako první. Využijte matterport VR, tedy virtuální prohlídku nemovitosti uvnitř i zvenčí. Co si pod tím představit? Virtuální panorama vás přenese na místo tak, jako byste se tam nacházeli a sledovali veškerý prostor kolem vás.

prohlídka nemovitosti

Budete si připadat, že vás právě majitel domu vpustil dovnitř, a zatímco připravuje v kuchyni kávu, vy se posadíte do křesla v obýváku nebo povystrčíte hlavu na terasu, popostrčíte posuvné dveře a sledujete okolní terén. Virtuální prohlídky lze realizovat i v exteriéru, a nestačí-li vám to, nabízí se využít filmových záběrů z dronu, a to je pak teprve „mazec“. Létající dron vás vtáhne do děje tak, že si tam připadáte jako pilot létajícího talíře. Výhody tohoto počínání jsou zcela zjevné a není třeba je nikomu z vás objasňovat, je vám totiž jasné, že toho k objevování utajených zákoutí v nabízeném objektu už moc nepotřebujete. Vlastně nic. Nyní jste již pevně rozhodnuti, zda vás nemovitost oslovila, anebo jdete, jak se říká, o dům dál.