Stárneme všichni, a to už od narození. Věk se na nás podepisuje hlavně v dospělosti, a čím vyšší věk máme, tím vypadáme většinou hůř. Tvoří se pigmentové skvrny, vrásky a zhoršuje se zdraví. Tak to ale být nemusí, a je možné proti projevům stárnutí na našem vzhledu poměrně účinně bojovat. Je ale potřeba vědět jak. Jednou z možností je kvalitní kosmetika a vhodná životospráva, která může významně pomoct se zpomalením stárnutí.

vrásky pokožka

Jídlo, naše návyky i denní režim je vidět na našem vzhledu. Lidé kteří užívají návykové látky, kteří jsou dehydrovaní a nebo kteří nepoužívají kosmetiku, vypadají zkrátka starší než jsou doopravdy. Přitom stačí tak málo – používat kosmetiku která pleti sedne, a dodržovat zdravější životní styl. Jestli se nechcete potýkat s kruhy pod očima a hlubokými vráskami ještě před třicítkou, rovnou se vzdejte kouření a alkoholu. Právě tyto neřesti vám přidají několik let navíc.

Jestli se nechcete trápit pigmentovými skvrnami ani hlubokými vráskami, používejte kosmetiku, která vám sedne. V péči o pleť je důležitá pravidelnost, proto nezapomínejte na pravidelnou péči ani jediný den. Důležité je pleť správně čistit a hlavně jí dodávat kolagen, který je v péči o pokožku a v boji proti vráskám stěžejní. Ideální je rybí kolagen, který se vyskytuje v rybách, zejména v těch mořských.

kolagen prášek

Kolagen pomáhá vypínat pokožku, a v lidském těle se vyskytuje přirozeně. Problém je, že s přibývajícím věkem, kdy ho potřebujeme nejvíc, začíná z těla ubývat. A právě proto je potřeba ho tělu začít dodávat pomocí doplňků stravy. Vybrat si můžete z velkého množství kolagenu, a ideální je kolagen, který má prokazatelné účinky na zdraví. Orca collagen patří mezi nejlepší kolageny, které můžete koupit. Obsahuje navíc i kyselinu hyaluronovou a vitamín C, což pleti také prospěje – bude rozzářenější a zdravější.