Obyvatelé České republiky trpí dlouhodobě nedostatkem kvalitní zubní péče. Bohužel mnoho lidí zanedbává prevenci nejen u sebe, ale i u dětí. Mnoho rodičů se domnívá, že když se dítěti zkazí mléčné zuby, tak to nevadí, protože mu přece narostou nové. To ale vůbec není pravda, a stálé zuby už rostou s predispozicí ke kazům. Stálé zuby je nutné opravovat, protože třetí zuby už člověk nemá. Výroba zubních náhrad, korunek nebo implantátů je ale podstatně dražší než je prevence, tudíž zubní lékaři dlouhodobě nechápou postoj velké části dospělé české populace k prevenci zubních onemocnění.

dětský zubař

Mezi nejčastější zubní onemocnění patří zubní kazy. Ty se začínají tvořit velice brzy poté, co člověk začne zanedbávat čištění zubů. Právě precizní čištění zubů dokáže zuby od kazů jako jediné ochránit. Je nutné si zuby čistit každý den ze všech stran, používat vhodný kartáček, vhodnou zubní pastu, zubní nit nebo mezizubní kartáček a také je nutné nezapomínat na ústní vodu. Bohužel spousta dospělých si zuby nečistí dobře a nebo dokonce vůbec, a jsou tak velice špatným příkladem svým dětem, které následují příklady svých rodičů. Nelze se potom divit, že ordinace zubních lékařů praskají ve švech.

zubní ordinace

Je problém najít zubaře
Značná část lidí si stěžuje, že nemohou sehnat lékaře, který by je vzal do péče. Je to dlouhodobý problém, protože zubních lékařů promuje každý rok jen pár, a jsou jich potřeba stovky. V některých regionech je situace špatná natolik, že k lékaři musí lidé dojíždět klidně i desítky kilometrů.
Pozor, pokud vás někdo do péče vezme a vy nebudete chodit na stanovené preventivní prohlídky, může vás lékař z kartotéky bez předchozího upozornění vyřadit.
Hledáte lékaře v Praze? Ani tady není situace zrovna růžová, ale pokud vás zajímá zda nějaký zubař v Praze 3 Žižkov přijímá pacienty, zaregistrujte se u nás, my ještě volno máme.