Já si myslím, že bez počítače se už hodně lidí neobejde. Jsou totiž různí lidé. A někteří lidé jsou na počítači opravdu nonstop. Jsou na počítači stále, ale někteří lidé zase dávají přednost něčemu jinému. Ale také záleží na tom, co je pro vás důležitější. Třeba někteří lidé nepracují manuálně, ale jsou lidé i například na home office. A to znamená, že když jsou na home office, tak jsou ve většině případů na počítači. A třeba na počítači také pracují i deset anebo i více hodin denně. A pokud takhle pracujete na počítači opravdu velice často a každý den, tak by to také chtělo, abyste se dokázali odreagovat a zrelaxovat vaše oči, abyste si dokázali pořádně odpočinout.

Pracujete na počítači často?

Řeknu vám, že někdy je to opravdu hodně náročné a složité, proto jsem si říkala, že by bylo nejlepší, kdyby lidé se naučili také udělat nějakou relaxační techniku, která se týká očí. Věděli jste, že existuje také oční jóga? Je to tak, že zavřete oči a začnete kroutit očima, tedy alespoň takhle nám to říkali. Vždycky nám to říkali ve škole, když jsme třeba na střední škole pracovali opravdu hodně dlouho s počítačem, klidně i celé dvě hodiny, takže si myslím, že když budete mít na počítači opravdu hodně času stráveného, tak doporučuji oční gymnastiku.

Někdy pracuji na home office.

Nicméně, co se týká počítačů a informační technologie, tak doporučuji, abyste si do počítače taky dali i nějaký antivirus. Kolikrát se mi stalo, že se mi právě kvůli špatnému antiviru dostaly do počítače nějaké viry. A podle mého názoru tohle je potom špatné. Už jsem nechala za opravu skoro sedm tisíc korun a řeknu vám, že potom, když jsem si koupila antivir, tak mám od problémů klid. Já nemám ráda, když potom nemůžu využívat počítač naplno, kolikrát se mi také stalo, že můj syn mi do počítače stáhl nějaké věci. Vůbec jsem o tom nevěděla. A i když jsem to synovi zakázala, tak i tak to dělal dál.