Naprostá většina lidí si chce postavit přízemní bungalov. Je to z toho důvodu, že nechtějí riskovat že jednou, až budou starší, nebudou moct chodit po schodech. Mnoho starších lidí totiž zápasí s artrózou, což je opravdu bolestivé onemocnění kloubů, které postihuje nejčastěji klouby na dolních končetinách. Každý krok je velice bolestivý, a chůze po schodech je většinou nemožná, nebo možná s velkými obtížemi. A toho se lidé jednoduše dočkat nechtějí. Proto volí přízemní domy bez schodů, kde je nic podobného nepotká.

moderní schody

Ne každý si ale může postavit přízemní dům. Mnoho stavebních pozemků je bohužel malých, a tak nezbývá nic jiného, než mu přizpůsobit i projekt domu. A co jiného na menším pozemku vymyslet, než patrový dům? Zastavená plocha je menší, a přesto budete mít dostatečně velký dům. pokud byste trvali na větší zastavěné ploše, může to být problém hned ze dvou důvodů: Stavba by vám nebyla povolena, protože vydání stavebního povolení, které ke stavbě domu musíte mít, má své limity. Musíte si najít územní plán a zjistit si, kolik procent z celkové výměry pozemku je možné zastavět a také musíte vědět, jaký je odstup od okolních hranic s dalšími pozemky a stavbami.

schody bydlení

Dům by byl hodně malý. Sice byste zastavěli větší plochu, ale stejně se vám na malý pozemek velký dům nevejde. A proto je lepší raději zvolit patrový dům, kde si můžete nechat jednu ložnici v přízemí, abyste byli na případné zdravotní problémy připraveni. Při stavbě patrového domu nesmíte zapomenout na schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody. Existuje několik druhů schodů, a vybrat si můžete klasické zděné schody, dřevěné, kovové, nebo kombinaci materiálů. My vám dokážeme vyrobit jakékoliv schody, které si budete přát. Vyrábíme nejen schody, ale i zábradlí, takže pokud hledáte někoho kdo vám vyrobí třeba ocelové schody se skleněným zábradlím, jste na správné adrese.