Mobilní telefon má v dnešní době téměř každý a je úplně jedno, jestli jste dítě nebo dospívající nebo už také dospělý člověk. Protože každý člověk v dnešní době má mobilní telefon. Ale abych nepředbíhala ještě asi před dvaceti anebo před třiceti lety bylo úplně normální, že ještě lidé měli pevnou linku. Určitě si také pamatujete pevnou linku. Pevnou linku dříve měl úplně každý, tedy zase ne úplně každý, ale pevnou linku měl ten, kdo byl alespoň trošku bohatý. My jsme doma pevnou linku vůbec neměli. Pevnou linku měla jenom naše babička a také druhá babička.

Na mobilním telefonu jsou zajímavé aplikace.

My jsme byli docela chudí a my jsme žádnou pevnou linku doma neměli. Nyní si nedokáži představit, jak jsme vlastně bez toho mohli být. Třeba ani si nedokáži představit, když tehdy nebyly mobilní telefony a my jsme doma neměli pevnou linku, jak nás třeba maminka ohlašovala ze školy, třeba když jsme byli nemocní. Nebo když potřebovala rychle zavolat do práce anebo k doktorovi. Vzpomínám si, že maminka vždycky chodila k sousedům, vždycky chodila tam, aby si mohla zavolat. V dnešní době je to úplně jiné. Dneska už bych si život bez mobilního telefonu absolutně nedokázala představit.

Mobilní telefon využívám k práci.

Nevím, co je na tom tak hrozného, ale mnoho lidí mi stále dokola opakuje, že je velice zlé a špatné, že lidé jsou jenom závislí na mobilním telefonu. Jenomže tohle není pravda, není závislost jako závislost. Já to beru tak, že mobilní telefon je v poslední době už velice důležitý. Někteří lidé ho také potřebují ke svému zaměstnání, protože s ním pracují. Třeba obvolávají klienty nebo třeba jezdí nějakou dodávkovou službou, kdy doručují zboží a takže mobilní telefon musí mít stále při ruce. A jak jste na tom vy s mobilním telefonem? Máte mobilní telefon takzvaně stále u ucha anebo vám je mobil úplně ukradený? Hrajete na něm hry? Můj malý syn má také mobilní telefon a moc rád tam hraje hry.