Pandemie covidu byla šokem pro všechny, protože šlo o novou nemoc, která do té doby neměla v novodobé historii obdoby. Respirační nemoci jsou sice běžnou součástí našich životů, ale tato nemoc byla mnohem horší, protože nikdo nevěděl jaké má příznaky. Nejhorší na ní bylo, že každý měl příznaky jiné. U někoho covid vypadal jako obyčejné nachlazení, někdo měl příznaky podobné rýmě a někdo měl těžký zápal plic.

nemoc žena

Respirační onemocnění bývají riziková hlavně pro malé děti, které ještě nemají vytvořenou imunitu, pro starší jedince, kteří hůře odolávají problémům které nemoci způsobují, a také pro chronicky nemocné jedince, kteří mají omezené možnosti léčby. Je lepší covid nechytit, protože nevíte jak na něj vaše tělo bude reagovat. Jenže během pandemie před nemocí nebylo úniku a nakonec ho dostali snad úplně všichni, a to i přes četná opatření, kterými se vlády na celém světě snažily omezit šíření nemoci.

covid test

Zatímco nachlazení nebo rýmu poznáte doma a není potřeba s tím většinou chodit k lékaři, jsou nemoci, které si sami diagnostikovat nedokážete. Patří mezi ně například právě covid, který si lze snadno splést s jinými nemocemi, na které jsme zvyklí.

Flowflex je antigenní test s vysokou citlivostí, který dokáže rozpoznat i nové varianty covidu. Jde o velice přesný výsledek, kterého se doberete použitím sady na testování. Jistě si většina z vás pamatuje jak se antigenní testy provádí, protože byla doba, kdy bylo nutné si je dělat doma. I dnes je dobré je mít, abyste mohli zjistit, zda náhodou covid nemáte. Je to z důvodu ochrany života a zdraví ostatních, protože i dnes je možné na covid zemřít, a to i přesto, že máme očkování, která snižují šíření nemoci a zvyšují odolnost jedinců vůči onemocnění. Nebojte se testů, nebolí a výsledek uvidíte během pár minut. Stačí setřít vzorek z přední strany nosu a nebo použít sliny.